Ilona Säälik on andragoog, koolitaja, õpetaja, aasta soome keele õpetaja 2017

Ilona Säälik on omandanud bakalaureusekraadi Tallinna Tehnikaülikoolis haldusjuhtimise erialal ja magistrikraadi Tallinna Ülikoolis andragoogika erialal. Ta on õppinud Tallinna Pedagoogilises Instituudis soome keele ja kirjanduse õpetajaks. Lisaks õpetaja ja koolitaja kogemusele on ta töötanud Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor haridustehnoloogina, Tallinna Pedagoogilises Seminaris ja Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkoolis õppedirektorina.

Koolitaja kogemus on suures osa võõrkeele õpetamises (soome keel). Erialase soome keele kursusi on läbi viinud alates 1998.aastast nii klienditeenindajatele, hotelliteenindajatele, müügikorraldajatele, iluteenindajatele, raamatupidajatele. Muud Ilona koolitusteemad on seotud õppimise, digimaterjalide loomise, suhtlemise ja kultuuride vahelise dialoogiga. Viimasel ajal on koolitused suunatud eelkõige õpetajatele ja koolitajatele. Peamisteks koostööpartneriteks on TLÜ ja Harno.

Ilona Säälik on valitud 2017.aastal Soome Instituudi ja Soome Suursaatkonna poolt aasta soome keele õpetajaks. 2020.aastal valiti Tallinna Teeninduskool soome keele kooliks ja seda eelkõige Ilona silmapaistva tegevuse tõttu. Ilonal on vanemõpetaja (tase 7) kutse lisakompetentsidega digipedagoogikas, juhtimises ja õpetajate juhendamises. Ilona on läbinud aastase alustavate õpetajate juhendajate väljaõppe. Tegutseb aktiivselt alustavate õpetajate mentorina. Alates 2020.aastast ka Eesti Mentorite Koja liige. Ilona on veel Eesti Haridustehnoloogide Liidu liige, Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi (ESKÕS) juhatuse liige ja Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu (EVÕL) tegevliige.